Bureau Buitenland Missies begint op tijd met het werven van de collega’s. “Aan animo voor missies is geen gebrek. Mensen zijn niet voor niets bij Defensie gegaan.” Voor de artikel 4-taak worden de collega’s bijvoorbeeld geworven binnen de brigades. “Ik doe een uitvraag en de brigadecommandant levert de namen aan. We proberen een combinatie te maken in het team van ervaren en nieuw.”
Zodra mensen op de inzet zijn geplaatst, begint het treintje te lopen. “We organiseren onder meer een informatiedag waarin we de aangewezen collega’s voorlichten over het hele opwerktraject en de situatie en werkzaamheden ter plaatse. We proberen mensen zo goed mogelijk geïnformeerd op pad te sturen.”
Jeroen zet de collega’s op de benodigde opleidingen: de Missiegerichte Opleiding op de School voor Vredesmissies en de Buitenlandopleiding op het Opleidings-, Trainings- en Kenniscentrum Koninklijke Marechaussee. “Ook daar houden we de vinger aan de pols. Als iemand het niet binnen de gestelde tijd redt - wat overigens amper voorkomt - dan hebben we een reservebank met mogelijke vrijwilligers die we snel kunnen inzetten.”